Uzman Psikolog ve Hipnoterapist

Sezer ERGÖR

“Yaklaşık 28 yıldır İngilterede yaşayan, Uzman Psikolog ve Hipnoterapist, Sezer Ergör (Culculoglu), halen hazırda Londra’da “Beautiful Minds” adlı kliniklerinde (South Woodford ve Harley Street) Uzman Psikolog ve Hipnoterapist olarak, Türk ve İngiliz toplumuna hizmet vermektedir. Terapileri; dinamik psikoterapi ve hipnoterapi karması ile, bilinçdışı yerleşmiş olan travmalar ve etkilerinin ortaya çıkartılarak iyileştirilmesi yönündedir.”

Hakkımda

Uzman Psikoterapist/ Hipnoterapist olmanın yanısıra, kendisi aynı zamanda bir akademisyendir. İngiltere’deki yaşamının yaklaşık 10 yılını, İngiliz devlet liselerinde, kadrolu öğretmen olarak; Fransızca, Türkçe, Resim ve Psikoloji branşlarında eğitim vererek geçirmiştir. Bunun yanısıra da, kendine ait dersanesi ‘Kipmcgrath Education Centre’ de 5 yıl boyunca, hem yönetici, hem de, terapist/öğretmen olarak 6 ile 16 yaş grubundaki öğrencilere hizmet vermiştir. Ayrica, “Karanfil kokmalı sevda” adlı bir şiir kitabı yayınlanmıştır.

Ilkini, Uludağ Üniversitesi Bursa; ikinciyi Londra’da “London Guildhall University” de lisans, ardindan “London Institute of Education” da yüksek lisans (Mastir) yaparak İngiltere’de profesyonel öğretim üyesi olmaya hak kazanmistir. Öğretmenlik yaptığı dönemde de, “University East London” da Psikoloji alanında, ikinci Mastir / Yüksek Lisans yaparak alaninda uzmanlasmistir. Ardından, Hipnoterapi ile alaninda uzmanlastigi, Psikodinamik psikoterapi karma seanslarının çok daha etkin, kısa, ve başarılı kılacağına inandığından; Klinikal Hipnoterapi ve Hipnoz alanında da,eğitim alarak, NCH (National Council of Hypnotherapy) “Uluslar arası geçerlidir” tastikli diploma ve belgesini aldıktan sonra, çalışmalarını bu yönde sürdürmeye devam etmiştir.

Çalışmalarını gerek yurtdışı, gerekse yurtiçi sürdürmekte olan Uzman Psikolog/Hipnoterapist bazı kamu ve özel kuruluşlar için de eğitici seminerler düzenlemektedir. Bunlardan biri de, okullarda öğrenci ve velilere verdiği “Sınav kaygısı, Stres ve Hipnoz” adı altında olan ücretsiz bilgilendirme semineridir.