Sigara Bırakma

Hipnoz yöntemi ile sigarayı bırakma, günümüzde en başarılı sigara bırakma yöntemi olarak kabul edilmektedir.

İster 1 yıllık, ister 40 yıllık sigara kullanıcısı olun, ister günde yarım paket, ister 4 paket sigara içiyor olun hipnoz ile sigarayı bırakabilirsiniz. Sigaranın bilinçdışınızda yarattığı hipnozu yine hipnoz ile bozarak, sigaradan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Hipnoz esnasında, bilinçdışındaki, sigaranın gerekli olduğuna dair otomatik düşünce yapısı kırılacak ve sigarayı bırakacaksınız.

En başarılı sigara bırakma yöntemi neden hipnozdur?

Bunun sebebi, hipnoz ile bilinçdışına müdahale edebilmekten kaynaklanmaktadır. Bilinçdışı, alışkanlık haline getirilmiş herhangi bir şeyi kişinin iyi olması için gerekli ve ihtiyaç duyulan bir şey olarak değerlendirir. Alışkanlığın zararlı olup olmadığını göz önüne almaz, hatta alışkanlığı değiştirme ya da yok etmeye yönelik bilinçli çabaları görmezden gelir. Bundan dolayı bilinçdışı ile iletişim kurmayan nikotin bantları, sigara bıraktıran ilaç kullanma gibi pek çok sigara bırakma yöntemi kalıcı çözümler sağlamamaktadır.

Sigara bırakmada en etkili çözüm olan hipnoz ile herhangi bir yan etki problemi yaşamadan kısa sürede ve kalıcı olarak sigarayı bırakabilirsiniz. Sigara bırakmada hipnoz, strese girmeden, sıkılıp bunalmadan ve kilo almadan çözüm sağlamaktadır.

Sosyal kabul, statü kazanma, çevre ile iletişim kurma aracı olarak zararsız bir alışkanlık öngörüsüyle çoğu kez ergenlik döneminde başlayan sigara kullanımı zamanla bağımlılığa döner.

Evet, en başarılı sigara bırakma yöntemi hipnozdur. Çünkü sigara alışkanlığı ve bağımlılığı olanlar da bir çeşit hipnozdadır. Sıkça tekrarlanan her düşünce ve davranışın bilinçdışında kayıtlı hale gelip, otomatik davranışlar doğurması gibi, sigara kullanımı bilinçdışına yerleştiğinde, keyif verici bir nesne olarak algılandığında artık siz istemeseniz bile sigara içmek durumunda kalırsınız. Şarkılara konu olan, şair Feyza Tutam’ ın “Bana her şey seni hatırlatıyor” şiirindeki gibi yemek sonrası, çay kahve içerken, televizyon izlerken, sinemada film arasına çıkıldığında, iş sırasında yakalanan her boş zamanda, otomobil kullanırken, ders çalışırken vs. otomatikleşen her durumda bilinçdışınız size sigarayı hatırlatacaktır. Bilinçdışına ulaşıp, orada gerekli düzenlemeyi yapmanın yegâne yolu hipnoz olduğundan hipnoz ile sigara bırakma, en etkili sigara bırakma yöntemidir.

Beautiful Mind Hipnoterapi & Psikoterapi  merkezinde, hipnoz ile sigara bırakma uygulamalarımda 2-3 gün ara ile 3 seans hipnozun ardından 15- 30 gün sonra bir pekiştirme seansını uygun görüyorum. Tek seansta sigarayı bırakan danışanlarım olmakla birlikte psikoterapideki ortak görüş hipnoz ile sigara bırakmada 4-5 seansın ideal olduğudur. Danışanları telefonla izleyerek kısa telkinler vermek ve kazanımlarını devam ettirip ettiremediklerini öğrenmek tedavinin başarı yüzdesini arttırmaktadir.. Psikososyal stresin fazla olduğu danışanlarda yapılacak 5. seans kırılmayı önler ve tedavinin kalıcılığını sağlar.

Leave a reply